English |  جمعه 28 مهر 1396 13:51
ورود به سايت
کمينه

هجدهمین جلسه اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی  14 اردیبهشت برگزار می‌شود.

به گزارش مارین نیوز، محسن صادقی فر، دبیر جلسات اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی گفت: هجدهمین جلسه اتاق فکر، ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 14 اردیبهشت در سالن اجتماعات سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می‌شود.


برنامه هجدهمین جلسه اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی به شرح زیر اعلام شده است:
 1- ارائه گزارش بهزاد سیف الهی در خصوص مطالب مطروح  شده در کارگروه امور بندری و ترمینال‌ها
 2- ارائه گزارش حسن تیمورتاش در خصوص مطالب مطروح شده در کارگروه اموردریایی و آموزش
 3- استماع نظرات، پیشنهادات و سوالات اعضای اتاق فکر سازمان و اتاق فکر بنادر
 4- جمع‌بندی نظرات و رهنمودهای مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
 
هجدهمین جلسه اتاق فکر با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، معاونین و مدیران کل سازمان مرکزی، مدیران کل و اعضای اتاق فکر بنادر از طریق ویدئو کنفرانس، روسای کارگروه‌ها و اعضای اتاق فکر سازمان برگزار می‌شود.

منبع : تین نیوز


 

 _______________________________________________________________________


یکشنبه  1394/11/11

دریافت یک نشان کشوری و یک نشان بین المللی  

دومین اجلاس یک‌روزه مشترک توسعه کیفیت حمل و نقل، ساختمان و راه و شهرسازی با رویکرد ارتقای نقش تعاون و بخش خصوصی امروز توسط اتاق تعاون ایران با حضور مسئولان وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

در همین راستا این هم‌اندیشی با مشارکت دست‌اندرکاران حوزه سیاست‌گذاری، تضمین و اجرای صنعت حمل و نقل، راه و شهرسازی و بخش خصوصی و تعاونی‌های فعال در این حوزه برگزار شد که می‌تواند پاسخ بالقوه‌ای به نیازها و بررسی فرصت‌ها، توانمندی‌ها و چالش‌های پیش رو باشد.

این اجلاس مشترک فرصتی تأثیرگذار و زمینه‌ساز پیشنهادها و سیاست‌هایی منطبق بر مبانی و مؤلفه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، دینی و ملّی در صنعت حمل و نقل، ساختمان، راه و شهرسازی است که نیاز به آنها بیش از پیش محسوس است.
ایجاد فرصت هم اندیشی و تبادل دستاوردهای اجرایی در حوزه حمل و نقل، راه و صنایع وابسته، بررسی فرصت های پسا تحریم در صنعت حمل و نقل، راه، شهرسازی و ساختمان از دیگر محورها و اهداف این اجلاس بود.

همچنین دربخشی از مراسم از مجموعه ها و شرکت های پیشرو در عرصه های مذکور تجلیل و تقدیر به عمل آمد که از مجموعه "پایانه کانتینری بندرعباس آریا" با اعطای نشان بین المللی تضمین امنیت و کیفیت خدمات حمل و نقل و صنایع وابسته  موسوم به   SQS-Transport  از سوی اتحادیه اروپا و از جناب آقای محسن صادقی فر  با اعطای نشان زرین ملی مدیریت برتر در حوزه خدمات بندری با حضور مقامات ، مسئولین و رسانه های ملی تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

1394/8/13

بزرگترین هنرستان علوم و فنون دریایی  کشور  توسط پایانه کانتینری بندرعباس آریا افتتاح گردید.

این هنرستان در جهت کمک به آموزش و تامین نیروی دریانورد مورد نیاز کشور در بندر عباس احداث و راه‎اندازی شده است.

بخش خصوصی سرمایه‎گذاری‎های لازم را برای احداث این هنرستان و تامین امکانات مورد نیاز آن انجام داده است..همچنین سازمان بنادر در زمینه صدور مجوز و گواهینامه‎های بین المللی  دریانوردی و آموزش و پرورش هم در بخش آموزش و معرفی و تامین استاد در راه‎اندازی این هنرستان همکاری دارند . هنرستان علوم و فنون دریایی شهید بایندور، اولین هنرستان دریایی کشور است که در قالب این  همکاری سه جانبه آغاز به کار می‎کند.

رئیس انجمن پایانه‎داران بنادر ایران با اشاره به اینکه در هنرستان علوم و فنون دریایی رشته‎های دریانوردی از جمله ناوبری ،مکانیک موتورهای دریایی ، الکترونیک و مخابرات دریایی ارائه می‎شود، گفت: این هنرستان نخستین دوره خود را با پذیرش 160 دانش آموز آغاز می‎کند و در آینده ای نزدیک ظرفیت آن به 250 دانش آموز افزایش خواهد یافت.

ایشان  خاطرنشان کرد: در این هنرستان نیروی دریانورد کشور به معنای واقعی آن تربیت خواهد شد به طوری که هنرجویان پس از طی دوره‎های مربوطه و اخذ گواهینامه‎های بین المللی دریانوردی ،راهی دریا خواهند شد تا پس از کسب تجربه کار در کشتی و آشنایی با شغل دریانوردی در صورت علاقه، وارد این حرفه شوند.

هنرستان علوم و فنون دریایی «شهید بایندور»  بعد از ظهر چهارشنبه 13 آبان ماه  با حضور مقامات بندری، نمایندگان مجلس و مقامات آموزش و پرورش و مسئوولان محلی افتتاح گردید.